Yhteystiedot

Hallinnon opiskelijaedustajien yhteystiedot

Tältä sivulta löydät ISYYn nimeämät hallinnon opiskelijaedustajat ja heidän sähköpostiosoitteensa mikäli kyseinen edustaja on antanut sen julkaisuun luvan.

Yliopiston hallitus

Jäsen: Saara Tenhovuori, saara.tenhovuori(at)gmail.com
Jäsen: Sami Gabbouj, sami.gabbouj(at)uef.fi

Yliopistokollegio

Jäsen: Ari Tervashonka, aritervashonka(at)hotmail.com
Jäsen: Rosa Summanen, rosa.summanen(at)hotmail.com
Jäsen: Janette Hellberg, janethel(at)uef.fi
Jäsen: Anri Vesa, anrivesa(at)hotmail.com
Jäsen: Marko Koskelo, koskelo2(at)gmail.com  
Jäsen: Elshakasha Mohamed Yousri, Moelshak(at)student.uef.fi
Jäsen: Kalle Kattelus, kalkat(at)uef.fi
Jäsen: Susanna Remes, susare(at)student.uef.fi

Luonnontieteiden ja metsätieteiden tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Jäsen: Janette Hellberg, janethel(at)uef.fi
Jäsen: Jussi Nivala, juissinivala(at)gmail.com  
Jäsen: Mikko Nevalainen, miknev(at)student.uef.fi
Jäsen: Umme Sara Santona, santona(at)uef.fi

Terveystieteiden tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Jäsen: Heli Saari, heks(at)student.uef.fi
Jäsen: Juho Nikula, juhonik(at)student.uef.fi
Jäsen: Eemu-Samuli Väliaho, eemuv(at)uef.fi
Jäsen: Aino Peltonen, ainopel(at)student.uef.fi

Filosofisen tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Jäsen: Rosa Summanen, rosa.summanen(at)hotmail.com    
Varajäsen: Tanja Rissanen, rissanen(at)student.uef.fi

Jäsen: Hanna Tammisto, hannatam(at)student.uef.fi  
Jäsen: Salla Natunen, sallan(at)student.uef.fi  

Jäsen: Eveliina Scharin, evelsch(at)student.uef.fi    
Varajäsen: Kirsi Linna, kirsli(at)student.uef.fi

Jäsen: Marko Koskelo, koskelo2(at)gmail.com  

Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Jäsen: Ari Tervashonka aritervashonka(at)hotmail.com
Varajäsen: Noora Ahonen nooah(at)student.uef.fi

Jäsen: Lassi Oikkonen lassioik(at)student.uef.fi  
Varajäsen: Ha Nguyen hang(at)student.uef.fi

Jäsen: Maria Pulkka, mariapulkka(at)hotmail.com
Varajäsen: Susanna, Remes susare(at)student.uef.fi

Jäsen: Roosa Hänninen, roosahan(at)student.uef.fi  
Varajäsen: Wilma Poutanen, wilmapou(at)student.uef.fi

YTHS Joensuun terveyspalveluyksikön johtokunta

Jäsen: Marko Koskelo, markokos@student.uef.fi
Jäsen: Hanna Martikainen, hannapam@student.uef.fi

YTHS Kuopion terveyspalveluyksikön johtokunta

Jäsen: Henna Räisänen, henrai@student.uef.fi
Jäsen: Hannamari Vilhunen    

YTHS:n valtuuskunta

Jäsen: Hannamari Vilhunen    

Muutoksenhakulautakunta

Muutoksenhakulautakunta on yliopiston oma sisäinen puolueeton muutoksenhakuelin, jonka tehtävä on käsitellä yliopiston sisäiset valitukset koskien opiskelijavalintaa, opinnäytetetyön tai opintosuorituksen arvostelua.

Jäsen: Emmi-Tuulia Filatow
Varajäsen: Veikko Vauhkonen, veikv@student.uef.fi

Jäsen: Lasse Jelekäinen, lassej@student.uef.fi    
Varajäsen: Miko Tapanainen, mikot@student.uef.fi

Ravintolatoimikunnat

Amicalla on molemmilla kampuksilla ravintolatoimikunta, joka kerää palautetta Amican ruuasta, seuraa aterioiden myyntiä ja suunnittelee mm. teemaviikkoja ja ateriakokonaisuuksia.

Kuopio    

Jäsen: Mervi Saaranen, mersaa@student.uef.fi
Varajäsen: Mariel Krogerus, markro@student.uef.fi

Joensuu    

Jäsen: Lasse Jelekäinen, lassej@student.uef.fi
Varajäsen: Reetta Haverinen, reettha@student.uef.fi