Vaikuta

Vaalilistat ja ehdokkaat

ISYYn seitsemännet edustajistovaalit käydään tänä syksynä. Vaalien ennakkoäänestys on 25.–29.10.2021. Varsinainen äänestyspäivä on 3.11.2021.

KIRJAUDU UEF-TUNNUKSILLASI ÄÄNESTYSJÄRJESTELMÄÄN ALLA OLEVASTA LINKISTÄ JA ÄÄNESTÄ!

Isyy-vaalit.uef.fi, avautuu uuteen välilehteen: Sähköinen äänestysjärjestelmä

Voit katsoa vaalilistat ja niiden ehdokkaat alla olevasta listauksesta tai alla olevasta PDF-tiedostosta.

Isyy.fi, avautuu uuteen välilehteen: ISYYn edustajistovaalien ehdokaslista (PDF)

Alla olevassa ehdokaslistassa ilmoitetaan vaalilistoittain ehdokasnumero, ehdokkaan nimi, pääaine, ja jos ehdokas on sitoutumaton (sit.).

Deeku

  1. Kristian Airo, lääketiede, sit.
  2. Matti Karhunen, lääketiede
  3. Kaj Koivunen, lääketiede, sit.
  4. Arttu Leppäkynnäs, lääketiede, sit.
  5. Samir Moniruzzaman, lääketiede, sit.
  6. Mikko Paavonsalo, lääketiede
  7. Ronja Pirhonen, lääketiede, sit.
  8. Joonas Pänkäläinen, lääketiede, sit.
  9. Matias Rapo, lääketiede
  10. Aino Seppänen, hammaslääketiede, sit.
  11. Kati Vilkki, hammaslääketiede, sit.
  12. Teemu Zacheus, lääketiede, sit.

ISYYn Demariopiskelijat

  1. Veera Hämäläinen, englannin kieli ja kääntäminen
  2. Annika Juurikka, läntinen teologia, sit.
  3. Julia Lautala, kasvatustiede, luokanopettajakoulutus, sit
  4. Virve Mikkonen, terveystiede
  5. Kaisla Niemelä, yhteiskuntapolitiikka
  6. Anniina Peltonen, kulttuurintutkimus
  7. Siiri Peltonen, yhteiskuntapolitiikka
  8. Henri Ruuskanen, hallintotieteiden kandidaatti- ja siviilioikeuden maisterikoulutus
  9. Tino Sarkamies-Uutela, luokanopettajakoulutus
  10. Satu Taavitsainen, hallinto-oikeus
  11. Mari Virkkunen, venäjän kieli ja kulttuuri

Opiskelijoiden Etu - The Students Interest

  1. Kalle Kangasmäki, kemia, sit.
  2. Marko Koskelo, läntinen teologia, ortodoksinen teologia (aineenopettaja), yhteiskuntatieteet, sit.

Keskeiset

  1. Reuben Amedalor, MD Photonics, sit.
  2. Miikkael Azaize, julkisoikeus
  3. Wallace Benn, Environmental Science BEC, sit.
  4. Eero Ellilä, historia, sit
  5. Olamidayo Fasalejo, European Forestry
  6. Nikolas Keskilammi, englannin kieli ja kulttuuri, sit.
  7. Pavel Kipriianov, Biology of Environmental Change
  8. Sini-Elina Kärsämä, julkisoikeus
  9. Niklas Leinonen, biologia/matematiikka
  10. Mikko Miettinen, matematiikka
  11. Salla Natunen, läntinen teologia, yhteiskuntatieteet
  12. Jussi Nivala, kemia, aineenopettaja
  13. Päivi Nuutinen, venäjän kieli ja kulttuuri
  14. Lassi Oikkonen, historia
  15. Päivikki Ojalehto, sosiaalitieteet, hyvinvointi yhteiskunnassa
  16. Anja Studer, Early Language Education for Intercultural Communication, sit.
  17. Teemu Toivonen, metsätieteet
  18. Satu Turkia, kulttuurintutkimus, sit.
  19. Ella Veteläinen, farmasia
  20. Juho Väisänen, historia

Kylterit

  1. Miro Helminen, laskentatoimi ja verotus, sit.
  2. Miika Hiltunen, International Business and Sales Management
  3. Emilia Honkanen, International Business and Sales Management
  4. Eetu Hyvönen, kauppatieteet
  5. Jade Coatlicue Jimenez Salgado, International Business and Sales Management
  6. Hermanni Kokkonen, rahoitus ja laskentatoimi
  7. Joona Käenmäki, laskentatoimi ja yritysjuridiikka
  8. Saara Myllynen, International Business and Sales Management
  9. Miro Nissinen, laskentatoimi ja verotus, sit.
  10. Kristiina Oinonen, kauppatiede
  11. Jani Peltola, laskentatoimi ja rahoitus
  12. Laura Räisänen, innovaatiojohtaminen
  13. Tomi Saviluoto, International Business and Sales Management
  14. Enni Toiviainen, laskentatoimi ja rahoitus
  15. Robert van Voorn, laskentatoimi ja rahoitus

Vihreä lista

  1. Emilia Karhapää, eurooppaoikeus
  2. Tuomas Karikorpi, luokanopettajakoulutus, sit.
  3. Sanni Korjus, historia
  4. Maija Kranni, ympäristöpolitiikka
  5. Alma Laukkanen, läntinen teologia
  6. Laura Leikoski, ohjaus
  7. Maija Miettunen, yhteiskuntatieteet
  8. Sara Orava, yhteiskuntatieteet
  9. Matias Pelkonen, erityispedagogiikka
  10. Wilma Poutanen, ympäristöoikeus, ympäristöpolitiikka
  11. Riku Rajasuu, maantiede, sit.
  12. Elias Rechardt, julkisoikeus, finanssioikeus, sit.
  13. Janni-Kaisa Saari, hallintotieteiden kandidaatti- ja maisteritutkinto, sit.
  14. Jeremia Sidoroff, yhteiskuntatiede
  15. Markus Suhonen, yhteiskuntapolitiikka
  16. Hanna Tammisto, taiteensosiologia
  17. Miska Tanskanen, kirjallisuus, sit.
  18. Sami Tanskanen, kulttuurintutkimus
  19. Anssi Turunen, asiakirjahallinta ja arkistotiede, historia
  20. Anna Utriainen, julkisoikeus
  21. Helmi Vanhanen, yhteiskuntatieteet

Opiskelevat kokoomuslaiset

  1. Janina Gallén, farmasia
  2. Mikko Honkanen, kauppatieteet
  3. Emilia Ihanus, yhteiskuntatieteet
  4. Simo Juuti, matematiikka
  5. Sini Juuti, Medical Physics
  6. Laura Kangasoja, maantiede ja ympäristöpolitiikka
  7. Carita Korhonen, läntinen teologia
  8. Sauli Löllö, luokanopettajakoulutus
  9. Martti Paldanius, oikeustiede
  10. Matias Pynnönen, datatiede, sit.
  11. Sakari Pääkkö, terveystaloustiede
  12. Kati Sweeney, julkisoikeus
  13. Otto Tarvainen, maantiede ja ympäristöpolitiikka, sit.

FaBio

  1. Antti Jokiaho, farmasia, sit.
  2. Inka Kervinen, biolääketiede
  3. Eveliina Koponen, biolääketiede, sit.
  4. Matilda Lintunen, ravitsemustiede, sit.
  5. Veera Pajunen, biolääketiede
  6. Inka Rantamäki, farmasia, sit.
  7. Pauliina Ryökäs, biolääketiede
  8. Mikko Sipola, biolääketiede, sit.
  9. Isabella Tilli, terveyden edistäminen, sit.
  10. Jimi Virkkala, biolääketiede, sit.
  11. Nico Virtanen, biolääketiede, sit.

Savilahden Sivistyneet

  1. Simo Heikkinen, sovellettu fysiikka
  2. Saija Kalliomäki, ympäristötiede, sit.
  3. Riku Kiviluoto, sovellettu fysiikka, sit.
  4. Riku Kukkonen, tietojenkäsittelytiede, sit.
  5. Ville Miettinen, tietojenkäsittelytiede, kauppatieteet
  6. Mirka Nieminen, sosiaalityö, sit,
  7. Julia Tenhunen, ympäristötiede
  8. Tinja Toikka, sovellettu fysiikka, sit.
  9. Jimi Viita-aho, tietojekäsittelytiede, sit.

Itä-Suomen Vihreä Vasemmisto

  1. Juliana Christina Friedrichsen, pedagogy and teaching for sustainability
  2. Lu Fu, pedagogy and teaching for sustainability
  3. Mikko Hietala, historia
  4. Susanna Hietala, siviilioikeus
  5. Maura Häkki, venäjän kieli
  6. Essi Inkinen, yleinen historia
  7. Furkan Karsavuran, Early Language Education for Intercultural Communication
  8. Maija Kuivalainen, ympäristöpolitiikka
  9. Xinhua Mu, pedagogy and teaching for sustainability
  10. Antti Saarelainen, aika, tila ja ympäristö yhteiskunnassa -tohtoriohjelma
  11. Samu Salonen, ympäristöpolitiikka
  12. Ville-Pekka Timonen, kemian aineenopettaja
  13. Veera Vihavainen, biologia
  14. Roosa Ylikoski, hyvinvointioikeus