What ISYY

Hallinnon opiskelijaedustajien yhteystiedot

Tältä sivulta löydät ISYYn nimeämät hallinnon opiskelijaedustajat ja heidän sähköpostiosoitteensa mikäli kyseinen edustaja on antanut sen julkaisuun luvan.

Yliopiston hallitus

Jäsen: Aleksi Kinnunen, alekin(at)student.uef.fi
Jäsen: Miska Tanskanen, miskat(at)student.uef.fi

Yliopistokollegio

Jäsen: Pavel V Kiprianov, pavekipr(at)student.uef.fi
Varajäsen: Siiri Peltonen, siiripel(at)student.uef.fi

Jäsen: Marko Koskelo, koskelo2(at)gmail.com
Varajäsen: Veera Nurmela, vnurmela(at)student.uef.fi

Jäsen: Lassi Oikkonen, lassioik(at)student.uef.fi
Varajäsen: Eveliina Scharin evelsch(at)student.uef.fi

Jäsen: Maiju Isopahkala
Varajäsen: Jenni Kortelainen, jenni.kortelainen(at)uef.fi

Jäsen: Miika Hiltunen, miikahil(at)student.uef.fi
Varajäsen: Emma Saarela, emmasaar(at)student.uef

Jäsen: Samuli Lipponen, samull(at)student.uef.fi
Varajäsen: Mariam Kukkohovi, mariamkukkohovi(at)outlook.com

Jäsen: Siobhan Rose, srose(at)student.uef.fi 
Varajäsen: Marko Piipponen, marko.piipponen(at)uef.fi

Jäsen: Niina-Hannele Nuutinen, nnuutine(at)student.uef.fi
Varajäsen: Tanja Rissanen

Luonnontieteiden ja metsätieteiden tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Jäsen: Jenni Kortelainen, jenni.kortelainen(at)uef.fi
Varajäsen: Ville S M Miettinen, ville.miettinen(at)uef.fi

Jäsen: Pavel V Kiprianov, pavekipr(at)student.uef.fi
Varajäsen: Juha-Matti Ovaskainen, juhamao(at)student.uef.fi
 
Jäsen: Teppo Pitkänen
Varajäsen: Marisanna Vepsä, mvepsa(at)student.uef.fi

Jäsen: Silja Partanen, sipartan(at)student.uef.fi
Varajäsen: Kaisa Rautiainen

Terveystieteiden tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Jäsen: Arttu Leppäkynnäs, arttu.leppakynnas(at)gmail.com 
Varajäsen: Veera Nurmela, vnurmela(at)student.uef.fi

Jäsen: Ossi Tupala, otupala(at)student.uef.fi
Varajäsen: Hande Özdemir, hozdemir(at)student.uef.fi

Jäsen: Theresa Owusu-Serchire, theowusu(at)uef.fi
Varajäsen: Tarmo Ritajoki

Jäsen: Lassi Karppi, lassikar(at)uef.fi
Varajäsen: Perttu Saarinen, perttusa(at)student.uef.fi

Filosofisen tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Jäsen: Tanja Rissanen
Varajäsen: Sarah Duncan

Jäsen: Eveliina Scharin, evelsch(at)student.uef.fi
Varajäsen: Marko Koskelo, koskelo2(at)gmail.com

Jäsen: Taneli Koirikivi, tanelko(at)student.uef.fi
Varajäsen: Tarja Vainio

Jäsen: Niina-Hannele Nuutinen, nnuutine(at)student.uef.fi 
Varajäsen: Johannes Lahti

Jäsen: Mariam Kukkohovi, mariamkukkohovi(at)outlook.com
Varajäsen: Matias Kuutti

Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunnan tiedekuntaneuvosto

Jäsen: Miika Hiltunen, miikahil(at)student.uef.f
Varajäsen: Mikko Hietala

Jäsen: Pinja Lassila, panjalas(at)student.uef.fi
Varajäsen: Emilia Ihanus, emihanus(at)student.uef.fi

Jäsen: Lassi Oikkonen lassioik(at)student.uef.fi
Varajäsen: Marko Piipponen, marko.piipponen(at)uef.fi

Jäsen: Emma Saarela, emmasaar(at)student.uef.fi
Varajäsen: Emilia Ilvonen, emiliail(at)student.uef.fi

Jäsen: Siiri Peltonen, siiripel(at)student.uef.fi
Varajäsen: Anna Brentnall

YTHS:n valtuuskunta

Jäsen: Laura Ollila, lauraoll@student.uef.fi   

YTHS itäisen alueen johtokunnan ISYYn edustaja 

Jäsen: Pauliina Ryökäs, pauliina.ryokas(at)uef.fi

Muutoksenhakulautakunta

Muutoksenhakulautakunta on yliopiston oma sisäinen puolueeton muutoksenhakuelin, jonka tehtävä on käsitellä yliopiston sisäiset valitukset koskien opiskelijavalintaa, opinnäytetetyön tai opintosuorituksen arvostelua.

Jäsen: Amara Submaranian
Varajäsen: Lassi Oikkonen, lassioik(at)student.uef.fi

Jäsen:  Marko Koskelo, koskelo2(at)gmail.com
Varajäsen: Pauliina Ryökäs, pauliina.ryokas(at)uef.fi

Yliopiston tasa-arvo- ja yhdenvertaisuustoimikunta

Jäsen: Maria Laurikainen, maria.laurikainen@uef.fi
Varajäsen: Martta Sivonen

Jäsen: Sami Tanskanen, samitan(at)student.uef.fi
Varajäsen: Roosa Ikimeri